הכל על המים – שאלות ותשובות

 

שאלות וטיפים

 

בבית/דירה ישנם 3 אזורים הדורשים טיפול השונה במהותו ואופיו.

א. בכניסה לבית – טיפול באמצעות סינון חלקיקים ומוצקים ובנוסף כל טיפול נגד הצטברות אבנית בצנרת הבית כגון פוליהופ, סיליפוס, משביחי מים ירוקים.

ב. במטבח – טיפול במים המיועדים לבישול ושתייה – למניעת חומרים מסוכנים המומסים במי הברז ושאינם נעצרים ע”י הסינון הכניסה לבית. כגון מערכת גלבוע תלת שלבית, אוסמוזה הפוכה ועוד.

ג. במכשירים עם אלמנט חימום – דוד חימום, מכונת כביסה, מדיח כלים – הגנה על אלמנט החימום כמו גם המערכת מהתגבשות אבנית עליהם. קיימים פתרונות כגון מרכך מים לדוד ועוד.

משביח ה – P.T.H הינו מוצר ירוק אשר נבדק ועבר בהצלחה את בדיקת התאמה למי שתייה במכון התקנים הישראלי.  המוצר איננו מפריש למים חומרים והטיפול במרכיבי האבנית איננו משנה את הרכבם אלה את האפשרות שלהם לחיבור יחד ולהפוך לגושי אבן. חומרים המוספים למים פועלים בצורה דומה אבל החומרים המוכנסים למים מגיעים גם למי השתייה והמקלחת ולכן פחות רצויים.

אוסמוזה הפוכה מפנה 95% מכמות החומרים הנמצאים במים – חומרים אלה כוללים דלקים, דשנים, חומרי הדברה, מתכות כבדות וכדו’ המצטברים ומזיקים לגוף האדם. אין מכשיר אחר המבצע סינון כזה. מים קנויים (מינרלים) עלולים להכיל כמויות משתנות מהחומרים המזיקים הנ”ל כיון שהם משאבים ממקורות מים הטבעיים שמקורם אינו ידוע.

מיקרון הוא גודל “החור” באלפית המילימטר שדרכו עוברים המים – חלקיקים הגדולים מגודל זה נעצרים ואילו הקטנים יותר ממשיכים לזרום. מקובל בכניסה לבית להשתמש בסננים 25-80 מיקרון. למי השתייה במטבח 5 מיקרון. אוסמוזה מסננת ברמה של 0.0000001 מיקרון.

תחזוקת המערכת תלויה בסוג המערכת אותה הצרכן בחר. במערכות בעלות סננים יש צורך בהחלפת סננים באופן קבוע בהתאם להוראות היצרן וזאת על מנת לאפשר למערכת לעבוד ביעילות מירבית. במערכות אשר קיים בהן סיליפוס יש להחליפו בהתאם להוראות המוצר. ניתן להיעזר בטכנאי בתשלום לצורך תחזוקת המערכת.

ניתן לשפר משמעותית את טעם המים באמצעות אוסמוזה הפוכה. מערכת זו מטפלת באופן מיטבי במים ובכך משפרת את טעמם. ניתן להוסיף גם סנן מסוג מינרליזטור וכן לפשר את הטעם.

ברב מערכות הסינון המערכת מתחברת באמצעות חיבורים מהירים אשר כשמם הם מתחברים ללא כלים נוספים לצינורית.