מערכת לטיהור מים – החשיבות של מים מסוננים

בין אם אתם מחפשים אחר פתרונות טיהור מים בבית, או שמא אתם בכלל רוצים לשפץ את תשתיות המים בבית, אתם פועלים נכון. בעוד שהמים יכולים לשאת בתוכם אבנית, במקרים אחרים אפילו כימיקלים ומזיקים יכולים למצוא את דרכם למי השתייה הביתיים. הנה כמה סיבות לכך שחשוב לדאוג למים בבית: 

בין אם מדברים על מים ביתיים או על תשתית מים במשרד, יהיה חשוב לוודא כי תשתיות המים חדישות ותקינות. במקרים בהם למשל יש סדקים בתשתיות המים, חול ולכלוך, אבק ומזיקים יכולים לחדור ולהשתלב בזרימת מי השתייה. בין אם מדברים על בית קרקע או בניין מגורים, המטרה היא לסנן ככל הניתן את המים שבסופו של דבר יוצאים מברז הבית. תוך סינון אופטימלי של מזיקים, אבנית ולכלוך, אפשר לחתור לצמצום התחלואה במידה ניכרת. 

מדוע חשוב לסנן את המים בבית ולהקפיד על טיהור? 

בסופו של דבר, המים בביתנו נכנסים לגופנו, בין אם דרך שתייה או בישולים, במקלחת או כשאנחנו מצחצחים שיניים. ככה או ככה, מים מזוהמים בבית ימצאו את דרכם להיכנס למחזור הדם שלנו, כך שהשאיפה היא לטהר אותם עד כמה שניתן. 

אם אתם מעוניינים לעשות זאת באמצעות פתרונות טיהור מים למיניהם, יש לכם למשל מסנני מים להרכבה עצמית. מסנן מים ניתן להרכבה די בפשטות, מאחר שבדרך כלל הוא מותקן בקרבה לברז המים הראשי בבית. יחד עם המסננים הפשוטים להרכבה עצמית, ישנם גם מסנני מים אשר מותקנים באמצעות מערכת ייעודית שממוקמת מתחת לכיור. 

בין אם אתם רוכשים מסנן מים להתקנה עצמית, או מסנן עם מערכת ייעודית, הקפידו על הוראות הרכבה נכונות. אם אתם מסתבכים עם התקנת מסננים למים, אתם תמיד יכולים לפנות לאיש מקצוע כדי לקבל סיוע נוסף. 

 

במקרה של התקנת מסנני מים – למי פונים? 

במקרה זה, איש המקצוע אליו תפנו יהיה, איך לא – אינסטלטור מומלץ להתקנת מסנני מים לבית. בדומה למסננים של מים, ישנם פתרונות טיהור מים שעובדים בשיטה זהה. למשל, בר מים אשר מסנן את המים בעזרת פילטר מים חיצוני (בדרך כלל מותקן בעת התקנת בר המים). 

אם אתם לא מעוניינים לנסות פתרונות טיהור מים, אתם תמיד יכולים גם להחליט שאתם נכנסים לפרויקט מורכב יותר כמו שיפוץ תשתיות מים בבית. במקרה זה, ייתכן שלא תצטרכו לפנות לאינסטלטור, אלא לקבלן אינסטלציה ותשתיות מים. 

כמה עולים פתרונות טיהור מים?

מערכות טיהור מים מתחלקות לכמה סוגים, כאשר המחירים של המערכות הייעודיות הם בין טווחים של עשרות ועד מאות שקלים בודדים. בעוד שחלק מהמערכות מצריכות גם השקעה חודשית מסוימת (כמו בר מים עם בקבוקים), פתרונות אחרים לא יצריכו ממכם תשלומים חודשיים. 

מערכת סינון מים דירתית תעלה לכם בין 500 ₪ ל-650 ₪, בממוצע. במחירים דומים, תוכלו להתקין מטהרי מים, מערכת טיהור מים תלת שלבית, מערכת סינון מים תת כיורי, מערכות טיהור מים בתוספת מגנזיום, מסנני מים כמערכת ייעודית ועוד. 

השוואה בין מערכות טיהור מים לבית או לעסק 

אם אתם מעוניינים לבצע התקנת מסנני מים או מערכת טיהור מים מסוג אחר, אנחנו ממליצים לנצל את האינטרנט. תוכלו לשאוב מידע ממגוון פורטלים אינטרנטיים, כו גם לערוך סקר שוק והשוואות בין מערכות טיהור מים שונות. 

ככל שתנצלו את כוחו של האינטרנט טוב יותר, ככה תוכלו לדייק את בחירת מערכת טיהור המים שלכם. כמו כן, סביר להניח שתוכלו להוזיל את העלויות של התקנת המערכות השונות. ההמלצה היא לערוך השוואת מחירים בין מערכות טיהור מים, השוואת סוגי שיטות סינון מים וכו’. 

השלכות של מים לא מסוננים בבית 

אם אתם מעדיפים להימנע מהתקנת מערכות סינון מים בבית, אתם צריכים לקחת בחשבון שייתכנו השלכות בריאותיות לכך. מעבר לכך שמי הברז עשויים לכלול גם אבנית בתוכם, קחו בחשבון שמי הברז יכולים לסחוב יחד איתם, במהלך זרימתם בצינורות – המון לכלוך. 

ההשלכות הבריאותיות יכולות להיות מחלות מסוגים שונים, לרבות בעיות רפואיות כמו אבנים בדרכי השתן. בסופו של דבר, תחזוקה נכונה של תשתיות המים בבית מאפשרת לנו להנות מבריאות טובה יותר בטווח הארוך. 

באיזה פתרון טיהור מים כדאי לי לבחור? 

אם אתם שואלים את עצמכם באיזו מערכת טיהור מים כדאי לכם לבחור, כדאי לדעת שעל השאלה הזאת יכולים לענות לכם אנשי המקצוע. כשאתם עורכים את סקר השוק שלכם ומשווים בין פתרונות טיהור מים, תשתדלו לקבל מספר חוות דעת והמלצות על מערכות טיהור מים. 

אם חברה מסוימת ממליצה על מערכת טיהור מים מסוג X, תבדקו מדוע היא ממליצה דווקא עליה. החברה ממליצה על מסנני מים לדירה? גם בסדר גמור, אבל תבדקו מדוע ההמלצה היא דווקא על מסנן מים. בין אם תבחרו בפתרון טיהור מים כזה או אחר, תבדקו גם מה כוללת האחריות על ההתקנה (לא כל מערכות טיהור המים כוללות אחריות).