מסנן מים ביתי – איזה סוגים יש ואיך לבחור?

עם המעבר לאורח חיים בריא יותר, המלווה בין היתר בהפחתת משקאות ממותקים מרשימת הקניות שלכם, הולך ועולה השימוש במים כמקור השתיה המרכזי בבתים רבים בעולם. אבל כמו שאתם בטח יודעים – המים שאתם שותים עשויים להכיל גם חומרים אחרים, שפחות טובים לגוף שלנו. המינרליים שהמים מכילים חשובים מאוד לגופים שלנו, אבל ככל שאתם משתמשים במי שתיה רגילים, ללא סינון, עולה גם החשש מהכנסת חומרים רעילים לגוף שלכם.

אחד הפתרונות הנפוצים בשנים האחרונים, הוא רכישת מסנני מים ביתיים, כאלה שיכולים להעלים מחייכם את החומרים הלא טובים שנכנסים לתוך המים שאתם שותים במהלך היום ועושים בהם שימוש גם לבישול.

בבואנו לבחור את האפשרות הטובה ביותר מבין המסננים – עולות גם לא מעט שאלות: איזה סנן ביתי הוא הטוב ביותר עבורנו, עבור הגוף שלנו, עבור ילדינו? האם לבחור סנן מסוג מסוים? מה ההבדלים בניהם ואיך זה עונה על דרישות התקציב שלנו? בדיוק בשביל זה, הנה רשימה של היתרונות והטיפים המרכזיים לבחירת מסנני מים.

המים בישראל איכותיים – אז למה סנן?

המים בישראל אכן נחשבים לאיכותיים גם בהשוואה לעולם, אבל זה עדיין לא מונע חדירה של מזהמים לתוך מי השתיה שלכם. מי הברז עשויים להכיל ריכוז חומרים שיכולים להשפיע גם על מכשירים ביתיים אחרים שלכם, כמו הבוילר, מכונת הכביסה, המייבש, הברזים ולעתים גם המקרר שלכם, במידה והוא מחובר לנקודת מים.

אילו סוגי מסנני מים קיימים בשוק?

מסנני המים נחלקים לכמה קטגוריות, אלה שמסננים חלודה, מסנני אבנית, מסני טעמים וריחות רעים, או מסנני חומרים מזהמים אחרים. הנה כמה סוגים שכדאי לכם להכיר:

מסנן אבנית הוא המוכר ביותר. הוא מסנן את האבנית מהים ובכך מרחיק חומרים לא רצויים מהגוף שלכם. המסנן מותקן קרוב לשיבר הראשי ובכך מונע מהאבנית להיכנס לתוך המים שלכם. חשוב להדגיש: מסנן מים מצמצם משמעותית את תופעת האבנית, אך לא אותה לגמרי. האבנית נגרמת עקב כמויות עודפות של מינרלים במים. זה קורה בעקבות תהליכי חיטוי והשבחה שהם עוברים. כשאבנית מגיעה לצנרת הבית, היא יכולה לפגוע גם במכשירי החשמל הרגילים שלכם, המשמשים לצרכי ניקיון בגדים או כלים, וגם בקומקום שלכם. אם חשבתם שהרתחת מים היא הפתרון לניקוי המים – טעות בידכם.

מסנן בשיטת אוסמוזה הפוכה – כולל מסנן פחם המשפר את טעם המים ומותקן מתחת לכיור. קיים גם מסנן פחם שמפיג ריחות וטעמים לא טובים שיש במים. את המסנן הזה מומלץ להתקין יחד עם מסנן מכני שמסנן לכלוכים כמו חלקיקי חלודה. בדרך כלל, מסנן כזה יותקן בבניינים ישנים, ליד השיבר הראשי.

אוסמוזה הפוכה, הוא השם המקובל לתהליך מיוחד של טיהור מים והיא גם סוג של מסנן מים מתחת לכיור. מדובר במערכת סינון מים שמפעילה לחץ ומעבירה את המים בפעפוע דרך חומר מסנן. במקרה הזה, השימוש בכוח הכבידה עושה את שלו. החיסרון במערכת הוא העובדה שחלק מהמים מופקים בצורה מטוהרת, כך שנרשם בזבוז מסוים של מים.

איך יודעים היכן להתקין את מסנן המים?

יש סוגי מסננים שנתקין מתחת לכיור המטבח, זאת על מנת למנוע מחומרים מסוימים להיכנס למי השתיה שלנו, שנועדו גם לבישול. מסנני אוסמוזה הפוכה עליהם הרחבנו קודם נפוצים מאוד. הטכנולוגיה הזו משלבת בין השימוש במסנן פחם ובמסנן מכני.

התקנה בשיבר הראשי פירושה התקנת מסנן שיסנן את המים עוד לפני שהגיעו לצנרת הביתית. ישנו מסנן אבנית המונע מהאבנית לחדור לתוך מי השתיה ולהצטבר על מוצרי החשמל השונים, כפי שפירטנו קודם לכן. לא הייתם רוצים שאבנית תחדור לתוך מכונת הכביסה או המדיח שלכם ותשפיע גם על האיכות של ניקיון הבגדים או הכלים היוצאים ממנו. כמו כן, מסנן מכני יסנן חול וחלקיקי החלודה עוד בטרם יצאו מהברז שלכם.

כיום, אנשים רבים מתקינים מסננים בשיבר הראשי, אבל גם מתחת לכיור שלהם. כך הם מצליחים לשמור לא רק על איכות מי השתיה, אלא גם על הצנרת ומכשירי החשמל שלהם. אגב, מערכת סינון מים שממוקמת מתחת לכיור מספקת כמה יתרונות: היא אינה תופסת מקום ולא מפריעה. זה אומר שגם אם החלטתם לאכסן כמה מוצרים מתחת לכיור, המערכת לא תפריע לכם לעשות זאת. כמו כן, המערכת סמויה מן העין ואינה גדולה מדי.

איך אדע מה מתאים לתקציב שלי?

שאלה טובה. אחד הנושאים הראשונים שעולים על הפרק הוא: כמה זה עולה לי. התקציב לרכישה הוא פרמטר חשוב, גם כשמדובר באיכות החיים שלכם. שימו לב, פעמים רבות ישנה חשיבות גם להוצאות השוטפות עבור מסננים להחלפה.

חשוב להדגיש שלא כל אחד זקוק לשני מסנני מים, אחד בשיבר הראשי ואחד מתחת לכיור. על מנת להמשיך בתהליך חשוב להבין מה מתאים לכם ומה גובה התקציב. ישנם מסננים שלא דורשים תחזוקה רבה ולכן מחירם הוא פחות בהשוואה למסנני מים אחרים. כדי להבין מה מתאים לכם, כדאי להתייעץ עם חברה מובילה בתחומה.

למה אנחנו?

ל”הופ הנדסה” שורה של מומחים בתחום המערכות לטיפול והשבחת מים. לרשותינו מגוון מסנני מים ואנו נדע להתאים את מסנן המתאים ביותר עבורכם. כן, גם מבחינת התקציב. לרשות החברה גם מוצרים בלעדיים להשבחת המים, להפחתת אבנית ועוד, ברי מים איכותים ועוד.

התקשרו עוד היום לשיחת ייעוץ ללא עלות. הטלפון שלנו: 077-9975730.