איך לבחור מסנן מים המתאים לכם?

רבים מאיתנו רואים במים סמל לבריאות טובה. יחד עם זאת, חשוב להיות מודעים לכך שהנוזל הצלול שיוצא מרוב הברזים שלנו הוא לעתים קרובות מלא בתרכובות לא בריאות. כימיקלים תעשייתיים כמו PFC, שאריות תרופות, מתכות כבדות וחומרי הדברה נמצאים כולם באספקת מים בארץ וברחבי העולם. למרבה המזל, מים בריאים יותר דורשים השקעה קטנה יחסית בבחירת מסנן מים טוב. אז איך לבחור מסנן מים שמושלם לצרכים שלכם? המשיכו לקרוא כדי לגלות מה אתם צריכים לדעת כדי לקבל החלטות מושכלות ולשפר את איכות המים בביתכם.

שותה מים מסוננים

 1. זהו את הצרכים שלכם – לפני שתבחרו מסנן מים, עליכם לדעת מה יש במים שזורמים לכם בבית ומאילו חומרים לא בריאים עליכם להיפטר. ניתן לבקש בדיקת איכות מים בביתכם מחברת המים באזורכם. אתם תוכלו להשתמש גם בערכות בדיקה ביתיות כדי לברר זאת באופן עצמאי.
 2. איזה סוג של פילטר אתם צריכים? –  על סמך איכות המים באזור שלכם, בדקו איזה סוג פילטר אתם זקוקים לו. לדוגמה, מסנני פחם פעיל הם סוג הפילטר הנפוץ ביותר, הם יכולים להסיר מתכות כבדות כמו נחושת, כספית ועופרת, טפילים, כלור וחומרי הדברה. אם ישנם מזהמים אחרים במי הברז, יש להסירם באמצעות מערכת סינון מסוג אחר. כימיקלים מסוימים במים ניתנים להסרה רק באמצעות מסנני מים אחרים שנסקור בהמשך.
  • מסנן אוסמוזה הפוכה: מדובר באחד ממסנני המים המתקדמים שמצוינים להרחקת מינרלים ומתכות שמזיקות לבריאות שלנו. המסנן מכיל בתוכו פחם פעיל ומסנן פעיל שפועלים בסנכרון זה עם זה. יש לקחת בחשבון שאומנם פתרון זה נחשב ליחסית יקר אך הוא יעיל במיוחד.
  • מסנן פחם פעיל: מסנן יעיל ובין הוותיקים בשוק, יחד עם זאת יש לקחת בחשבון שהוא עובד מושלם כתוספת למסנן נוסף, ולא כמסנן עיקרי. מסנן פחם פעיל מרחיק תרכובות אורגניות וכלור חופשי באופן אפקטיבי. מדובר במסנן מים יחסית זול שדורש תחזוקה נמוכה.
  • מסנן מכני: מדובר באחד מסנני המים הנפוצים בישראל והם בעלי יכולת סינון ומניעת חלקיקים מסוימים (תלוי בגודלם). גם כאן העלויות יחסית נמוכות ומדובר בהתקנה פשוטה ללא צורך באיש מקצוע.
  • מסנן מיקרוביאלי – מסנן שנכנס לשוק לא מזמן והוא בעל יכולות טיהור וסינון גבוהות במיוחד. הוא מבוסס על השיטה מכאנית אשר מטרתה להמית את החיידקים המזיקים מבלי מפגוע באיכות המים.
 1. לבחור סוג התקנה ומיקום למסנן – אתם יכולים לבחור פילטר שיסנן את המים שלכם לפני כניסתם לביתכם, או פילטר שיסנן את המים ממש לפני השימוש בהם. כאמור ישנם סוגים של מסננים ויש לקחת בחשבון גם את סוג ההתקנה, כמו לדוגמה על משטחי שולחן, הרכבה על הקיר ומתחת לכיור.
 2. קחו בחשבון את כל עלויות התחזוקה – כדי לשמור על המים שלנו בריאים לאורך זמן, צריך להחליף מסננים מעת לעת. עלות החלפת מסנן מים משתנה ותלויה בסוג שבחרתם להתקין. לדוגמה, החלפת מסנן אוסמוזה הפוכה ומסנן מיקרוביאלי עשויה להיות יקרה ביחס למסננים אחרים. לכן, חשוב לוודא שאתם בוחרים במסנן שתוכלו לעמוד גם בעלויות התחזוקה שלו.
 3. עקבו אחר מתי אתם צריכים להחליף את המסנן שלכם – אם אתם משתמשים במסנן מים מבלי לבדוק את מצבו מדי פעם, המים שלכם באיזה שהוא שלב כבר לא יהיו נקיים. וודאו שאתם מבצעים בדיקה תקופתית ומחליפים מסנן בזמן.

איזה מסנן מים הכי מתאים לכם?

לבחור מסנן מים זה די פשוט ומסתכם בעיקר באיתור המזהמים הספציפיים שיש לסנן מהמים באזור שלכם, בתקציב ובמיקום בו אתם מעוניינים להתקין אותו. אם אתם עדיין זקוקים לעזרה בבחירת הפתרון המושלם לסינון המים בביתכם, צרו איתנו קשר ונשמח לעזור לכם.