איך יודעים שהגיע הזמן להחליף מסנן מים?

מים מסוננים הם דבר נהדר כשיש לכם מסנן חדש, אבל לא כל כך נהדר כאשר המסנן קרוב לזמן החלפה. למרות שלכל מסנן מים יש אורח חיים מסוים (מספר ליטרים או חודשי שימוש), לעיתים זה יכול לקרות גם לפני. אם אתם מוצאים את עצמכם מנחשים כל פעם מתי צריך להחליף מסנן מים, המומחים שלנו ריכזו לכם את כל הדרכים לדעת שהגיע הזמן להחליף אותו.  

מדוע חשוב להחליף את מסנן המים בזמן?

חשבו על מערכת מסנני המים קצת כמו מכונית. אם לא תחליפו את מסנן השמן במנוע של הרכב שלכם, השמן יתלכלך ויפסיק לשמן את המנוע, בסופו של דבר המנוע יתבלה, וזה עשוי לגרום לנזק לרכב שלכם. ובכן, זה עובד בערך אותו דבר עם מסנן המים שלכם. אם לא תחליפו בזמן את המסנן, אתם עשויים לשתות מים מלוכלכים עם חיידקים, מתכות ומינרלים שעלולים להזיק לבריאותכם.

8 סימנים שאתם חייבים להחליף את מסנן המים

  1. ריח – ריחות רעים או ריחות שמזכירים כלור, גופרית (קצת כמו ביצה רקובה) במי השתייה שלכם יכולים להגיע ממגוון מקורות שונים. אבל אם מסנן המים שלכם לא מצליח להיפטר מהם, ייתכן והגיע הזמן להחליף אותו.
  2. עובש שחור או פיסות שצפות במים – הבחנתם בחלקיקים שצפים או עובש שחור במים המסוננים שלכם? עובש שחור הוא פטריה שעלולה לגרום לבעיות בריאותיות רבות. אם אתם מוצאים משהו כזה במים המסוננים שלכם, תצטרכו לדאוג לניקוי מים יסודי עם חומרי חיטוי לכל המערכת ולזכור להחליף את המסנן בחדש – כי סביר להניח שנבגי העובש נמצאים גם שם.
  3. טעם של אבנית/מתכת – ניחשתם נכון, מים קשים. מים קשים יכולים להיגרם על ידי הצטברות של מינרלים כגון סידן ומגנזיום העלולים להשאיר אבנית במסנן מים שלכם. בנוסף אם למים המסוננים שלכם יש טעם מתכתי – זה גם סימן מובהק שהגיע הזמן להחליף מסנן מים.
  4. ירידה בקצב הזרימה – אם קצב הזרימה של מערכת מסנן המים שלכם יורדת, פירוש הדבר שהגיע הזמן להחליף את המסנן. הסיבה להאטת קצב הזרימה היא שגורמים מזהמים נלכדים וסותמים את הפילטר עד כדי כך שהוא מעכב את יציאת זרם המים. לכן, אם אתם מבחינים שקצב הזרימה יורד מומלץ להחליף את המסנן עוד היום.
  5. מספר הליטרים שהשתמשתם – זה סעיף שאולי נשמע מעט מובן מאליו, אם אתם עושים שימוש רב במים בבית שלכם, סביר להניח שתצטרכו להחליף אותם הרבה יותר מהר. אם לדוגמה יש לכם משפחה גדולה, תנסו להבין באיזו תדירות אתם צריכים להחליף על בסיס הליטרים שנצרכים בממוצע למשתמש, ולאו דווקא על מספר החודשים שהוא אמור לסנן.
  6. מסנן מים פגום – לפעמים פילטר המים עלול להיפגע ויש להחליפו מיד. נזק למסנן המים מתרחש בדרך כלל במהלך ההתקנה, ניקוי אגרסיבי ועוד.
  7. מסנן מים עבר את תאריך התפוגה שלו -תאריך התפוגה או חיי המדף הצפויים של סנן המים שלכם קיימים מסיבה מסוימת ושימוש מעבר לכך עשוי להגדיל את הסיכוי להיחשף לזיהומים וחיידקים שעלולים להזיק לגוף שלכם.
  8. הברז משמיע רעשים מוזרים – צלילים מוזרים שמופקים בהפעלת הברז יכולים לנבוע ממגוון רחב של סיבות, אך כדאי גם להיות מודעים לכך שמדובר באחד מתמרורי האזהרה הנפוצים לכך שהפילטר סיים את חייו, בעיקר למסנני מים אוסמוזה הפוכה. לכן, אם אתם מבחינים בכך, כדאי לעקוב ולבדוק מה מצב המסנן שלכם, ייתכן ותצטרכו להחליף אותו.

 

אם אתם חושדים שזה הזמן הנכון להחליף מסנן המים, צרו אתנו קשר עוד היום! המומחים שלנו ישמחו לסייע לכם בייעוץ ובחירת מסנן מים חדש, חייגו – 077-9975730